• Julia(s)

  • Shame

  • Unwelcome

  • Happy 50

  • Too Close to the Sun

  • Kompromat

  • The Tasting

  • Ophiuchus

  • On the Edge

  • Goodnight, Soldier

  • Not My Type

  • Uman – The Perfect Man

  • The Lost Girls

    ★★

  • The Good Neighbor

    ★★

  • Nude Tuesday

    ★★★

  • The Visitor

    ★★

  • Showing Up

  • Mascarade

  • Close

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Stars at Noon

  • Rebel

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Corsage

    ★½

  • Men

    ★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★½

  • The Stranger

    ★½

  • Boy from Heaven

    ★★★★

  • Enys Men

    ½

  • Hunt

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • God's Creatures

    ★★★½

  • A Stasi Comedy

    ★½

  • Breathe Easy

    ★½

  • Little Man Tom

    ★★★

  • Guilt

  • Paloma

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Tenor

  • C'est magnifique !

    ★★★★

  • Lonesome

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • They Call Me Magic

    ★★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★

  • Unplugging

    ★★

  • Deep Fear

    ★½

  • High Security Parents

    ★★½

  • Elizabeth: A Portrait in Part(s)

    ★★★½

  • As They Made Us

    ★★

  • The Twin

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Azuro

    ★★

  • The World of Yesterday

    ★½

  • Skin in Flames

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Everybody Hates Johan

    ★★★

  • Beyond the Summit

  • Moonshot

    ★★★

  • An Ordinary Mother

    ★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Measure of Revenge

  • To Leslie

    ★★★½

  • Monstrous

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Hyperions

    ★★★½

  • Goliath

    ★★½