Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Living

Living

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Blaga's Lessons

Blaga's Lessons

×
Edit this entry  
07
Under Therapy

Under Therapy

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★½
Edit this entry  
05
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Nature of Love

The Nature of Love

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Strangers by Night

Strangers by Night

2023
×
★½
Edit this entry  
02
The King of Algiers

The King of Algiers

2023
×
★½
Edit this entry  
01
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Toni

Toni

2023
×
Edit this entry  
31
Lost Country

Lost Country

2023
×
★★
Edit this entry  
31
The Pod Generation

The Pod Generation

2023
×
★★
Edit this entry  
30
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suddenly

Suddenly

2023
×
Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
The New Boy

The New Boy

2023
×
★★
Edit this entry  
18
Smugglers

Smugglers

2023
×
Edit this entry  
17
The Childe

The Childe

2023
×
Edit this entry  
17
The Animal Kingdom

The Animal Kingdom

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Young Girls Turn 25

The Young Girls Turn 25

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
Notes on an American Film Director at Work

Notes on an American Film Director at Work

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Silent Life

Silent Life

2022
×
Edit this entry  
19
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Oswald the Lucky Rabbit

Oswald the Lucky Rabbit

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Some Other Woman

Some Other Woman

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Prisoners of the Land

Prisoners of the Land

1939
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Soft Skin

The Soft Skin

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bholaa

Bholaa

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Heart Still Hums

The Heart Still Hums

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Hamlet

Hamlet

1964
×
★★★★
Edit this entry  
25
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry