RSS feed for Mark

Mark has logged 38 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Chasing Mavericks

Chasing Mavericks

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Promise

American Promise

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Longing for the Rain

Longing for the Rain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaks

Freaks

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Air Crew

Air Crew

1979
×
★★½
Edit this entry  
10
Adam and Dog

Adam and Dog

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mama

Mama

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
We'll Live Till Monday

We'll Live Till Monday

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Taste of Money

The Taste of Money

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Unit 7

Unit 7

2012
×
★★
Edit this entry  
07
Ballad of a Soldier

Ballad of a Soldier

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
8-Ball

8-Ball

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Resurrection of a Bastard

The Resurrection of a Bastard

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Easy Money II

Easy Money II

2012
×
★★
Edit this entry  
04
Sound City

Sound City

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Dog Killer

My Dog Killer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kidnapping, Caucasian Style

Kidnapping, Caucasian Style

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Karaoke Girl

Karaoke Girl

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Edit this entry