RSS feed for Mark Gubarenko

Mark Gubarenko has logged 985 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Supergirl

Supergirl

2016
×
★½
Edit this entry  
28
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Edit this entry  
28
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Landline

Landline

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
26
The Highway Rat

The Highway Rat

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maigret

Maigret

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Howards End

Howards End

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Liberation Day

Liberation Day

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
My Mother's Lost Children

My Mother's Lost Children

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love

Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
I Like Girls

I Like Girls

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nighthawk

Nighthawk

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Absence of Eddy Table

The Absence of Eddy Table

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Rabbit Hunt

The Rabbit Hunt

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ex Libris: New York Public Library

Ex Libris: New York Public Library

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
When We Rise

When We Rise

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wet Hot American Summer: Ten Years Later

Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2017
×
★★★
Edit this entry