RSS feed for Марк

Марк has logged 137 entries during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Every Cocktail Tells A Story

Every Cocktail Tells A Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stray Cat Rock: Machine Animal

Stray Cat Rock: Machine Animal

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's Not Yet Dark

It's Not Yet Dark

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Command

The Last Command

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pavlensky. Life Naked

Pavlensky. Life Naked

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rumble: The Indians Who Rocked the World

Rumble: The Indians Who Rocked the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Машина любви

Машина любви

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
I Think They Call Him John

I Think They Call Him John

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Our School

Our School

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
El Sur

El Sur

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coup d'Etat

Coup d'Etat

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Quo vado?

Quo vado?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Summer's Puke is Winter's Delight

Summer's Puke is Winter's Delight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pussy

Pussy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fucking Bunnies

Fucking Bunnies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Workers Cup

The Workers Cup

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Good Postman

The Good Postman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Duelle

Duelle

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Playground

Playground

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Yakuza Papers, Vol. 2: Deadly Fight in Hiroshima

The Yakuza Papers, Vol. 2: Deadly Fight in Hiroshima

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What Was Ours

What Was Ours

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Never Ever

Never Ever

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nina

Nina

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blessed Benefit

Blessed Benefit

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stray Cat Rock: Sex Hunter

Stray Cat Rock: Sex Hunter

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scum

Scum

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Female Prisoner Scorpion: Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: Grudge Song

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Risky Drinking

Risky Drinking

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★
Read the review Edit this entry