Sort by

Mr. M has logged 923 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Sands Between

The Sands Between

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Found

Found

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nuclear Family

Nuclear Family

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Holidaze, 1994

Holidaze, 1994

1994
×
★½
Edit this entry  
17
The Crime of the Century

The Crime of the Century

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dear Philadelphia

Dear Philadelphia

2021
×
★★
Edit this entry  
15
3 Brothers - Radio Raheem, Eric Garner and George Floyd

3 Brothers - Radio Raheem, Eric Garner and George Floyd

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
New York New York

New York New York

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Life of Crime: 1984-2020

Life of Crime: 1984-2020

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

2019
×
Edit this entry  
13
Commitment Hasan

Commitment Hasan

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Wild Men

Wild Men

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Zero to Hero

Zero to Hero

2021
×
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heliopolis

Heliopolis

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Do Not Hesitate

Do Not Hesitate

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Lost Girls

The Lost Girls

2022
×
★★
Edit this entry