• X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • The House

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Mascarpone

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Black Is King

  • The Rental

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Hunt

  • Onward

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★½

  • K-12

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Float

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★½

  • Straight Up

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Amy Schumer: Growing

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½