• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Vandal

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • On My Mind

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Lansky

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bestia

    ★★★★

  • Ascension

    ★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Audible

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Writing with Fire

    ★★★½