Sort by

GUIBOB has logged 274 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tell-Tale Heart

The Tell-Tale Heart

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gen 13

Gen 13

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dinner Game

The Dinner Game

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aqua Teen Forever: Plantasm

Aqua Teen Forever: Plantasm

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Zootopia+

Zootopia+

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sushi Noh

Sushi Noh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiny New World

Shiny New World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Something Doesn't Feel Right

Something Doesn't Feel Right

×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pâté à viande

Pâté à viande

×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Jam Jar

In the Jam Jar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shark

Shark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fury

Fury

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tear Off

Tear Off

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Face Not Recognized. Try Again.

Face Not Recognized. Try Again.

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Skinned

Skinned

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blind Spots

Blind Spots

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bestia

Bestia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Two to Tango

Two to Tango

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stranger Than Rotterdam with Sara Driver

Stranger Than Rotterdam with Sara Driver

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Tale Best Forgotten

A Tale Best Forgotten

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Night of Sweats

A Night of Sweats

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
10 femmes au téléphone

10 femmes au téléphone

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boulettes

Boulettes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Chocolate

A Nightmare on Chocolate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
L'attaque des clowns

L'attaque des clowns

×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Shower Party

Shower Party

×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rituels

Rituels

×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nox Insomnia

Nox Insomnia

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
GUTS

GUTS

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
What's My Name?

What's My Name?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fruit

Fruit

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
A.S.M.ortal

A.S.M.ortal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Henchmen

Henchmen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bungee Inc.

Bungee Inc.

×
★★
Read the review Edit this entry  
24
PBK

PBK

×
Read the review Edit this entry