• Rubens Gerchman: O Rei do Mau Gosto

    ★★★

  • The Rightful

  • Grade

  • Riotsville, USA

    ★★★

  • Kicking the Clouds

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Don't Look Up

  • Octopus

    ★★★

  • Ikebana

    ★★★

  • Half a Light-Year

  • Our Ark

    ★★

  • Lunch Break

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

  • Inauguration Day

  • Sweet River

  • Nuisance Bear

    ★★½

  • Golden Jubilee

    ★★★

  • God Has AIDS

  • The Guilty

  • Private Desert

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Echoe of a Punch on the Bone

  • Homem Onça

  • In Flow of Words

    ★★★

  • Memoria

  • The Tsugua Diaries

  • H6

    ★★½

  • Factory to the Workers

    ★★

  • Novo Rio

  • Carnaval

    ½

  • Bo Burnham: Inside

  • Kalsubai

    ★★½

  • The Last Forest

    ★★½

  • Petite Maman

  • Depois da Primavera

  • King Car

  • Judas and the Black Messiah

  • Eu. Empresa

  • Açucena

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

  • Perifericu

  • Entre Nós Talvez Estejam Multidões

  • Southern Sorceresses

  • Ana

  • Libelu: Down With The Dictatorship

  • The Trial of the Chicago 7

  • Nomadland

  • Sementes: Mulheres Pretas no Poder

  • In My Room

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Dádiva

  • Vitória

  • Unliveable

  • The White Death of the Black Wizard

  • Rio Submerso

  • Sunday's Movie

  • Río Turbio

  • Pajeú

  • Da 5 Bloods

  • Republic

  • Sight & Sound: The Cinema of Walter Murch

  • A Shape of Things to Come

  • Dry Wind

  • All Hands on Deck!

    ★★★★★

  • Running on Empty

  • Light in the Tropics

  • Los conductos

  • Shine Your Eyes

    ★★½

  • Amazon Mirror

  • Sow the Wind