Gui has logged 24 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Aloha

Aloha

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry