Sort by

memo has logged 20 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Collective

Collective

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry