• Extremo Ocidente

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Muriel

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Night

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★½

  • A Suspeita

    ★½

  • The Infernal Machine

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Febre 40º

    ★★★½

  • Construção de uma Vista

    ★★½

  • Bai Gosti/Eros Afogado em Lágrimas

    ★★★

  • Sombra

    ★★★

  • Unlearning to Sleep

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Benning's Dream

  • Oxygen

    ★★★

  • From Bakersfield to Mojave

    ★★★★½

  • Saxifrages, Four White Nights

    ★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • War

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • Abyssal

    ★★★

  • Sportin' Life

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • A Casa é a Viagem

    ★★★

  • Conference

  • Host

    ★★

  • Liminal

    ★★★

  • The F**k-It List

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Skull: The Mask

    ★★★

  • Rich in Love

  • The Last Dance

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Days

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★

  • Riverock

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • In the Dusk

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★½

  • Macabre

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Sertânia

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★½

  • Hustlers

    ★★