Sort by

Gulam has logged 177 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Paulie

Paulie

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twist

Twist

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Virtuoso

The Virtuoso

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Crisis

Crisis

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry