• The Silent Sea

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★

  • Pipeline

    ★★★★

  • Beyond Evil

    ★★★★★

  • Sweet Home

    ★★★★

  • 365: Repeat the Year

    ★★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★★

  • Psychopath Diary

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Divine Fury

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • Watching

    ★★★★★

  • Quicksand

    ★★★★★

  • Us

    ★★

  • 12 Suicidal Teens

    ★★★

  • The Negotiation

    ★★½

  • The Guest

    ★★★★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Prison Playbook

    ★★★★★

  • The Swindlers

    ★★★★★

  • Method

    ★★★

  • V.I.P.

    ★★★

  • Midnight Runners

    ★★★★★

  • The Merciless

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • The King

    ★★★★★

  • Luck-Key

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Dongju: The Portrait of a Poet

    ★★★★★

  • The Witness

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • New World

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★