RSS feed for Dominique
  • The Interview

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • Man of Tai Chi

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Fire with Fire

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Red Dawn

    ★★★½

  • Hugo

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Inception

  • Sherlock Holmes

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★★★

  • Black Dynamite

  • Zombieland

    ★★★★★

  • District 9

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★★

  • The Hangover

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Star Trek

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Moon

    ★★★★★

  • The Hurt Locker

    ★★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★½

  • Juno

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • 300

    ★★★★½

  • Casino Royale

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Idiocracy

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★

  • Sin City

    ★★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Dhoom

    ★★★½

  • Without a Paddle

    ★★½

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Mean Girls

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Bad Santa

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★★

  • The Room

  • Finding Nemo

    ★★★★★