RSS feed for Dominique
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hawk's Vengeance

Hawk's Vengeance

1996
×
★★
Edit this entry  
25
Dhoom

Dhoom

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
King Ralph

King Ralph

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Cyborg

Cyborg

1989
×
★½
Edit this entry  
01
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fire with Fire

Fire with Fire

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Game of Death

Game of Death

1978
×
Edit this entry  
08
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Wing Chun

Wing Chun

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Edit this entry