• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hating Game

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Night House

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Vivarium

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Hush

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Dredd

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★½

  • Men in Black 3

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★½

  • Super 8

    ★★★★

  • Water for Elephants

    ★★½

  • The Lincoln Lawyer

    ★★

  • Insidious

    ★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Crazy Heart

    ★★★★

  • The Time Traveler's Wife

    ★★