Sort by

Gus has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stardust

Stardust

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry