• Hustle

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Dexter: New Blood

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★