Gustavo has logged 19 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry