RSS feed for Gustavo
  • Beau Travail

    ★★★★

  • Hiroshima Mon Amour

    ★★★★½

  • L'Eclisse

    ★★★★★

  • Rushmore

    ★★★★½

  • The Birth of a Nation

    ½

  • Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

    ★★★½

  • The Spirit of the Beehive

    ★★★★½

  • The Mother and the Whore

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • 8 Mile

    ★★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • The Great Dictator

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Two Rabbits

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★½