Sort by
  • Nope

    ★★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Flee

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • The Occupant

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Digger

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★½