RSS feed for Gustavo
  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Baywatch

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★½

  • Inside Out

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • We're the Millers

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Ted

    ★★★

  • Brave

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★½

  • Project X

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Cars 2

    ★★★

  • The Hangover Part II

    ★★

  • Rio

    ★★★

  • Paul

    ★★★½

  • Rango

    ★★★½

  • Just Go with It

    ★★★

  • Megamind

    ★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★

  • A Serbian Film

    ★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Avatar

    ★★