RSS feed for guta
  • The Half of It

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Horse Girl

  • Airplane Mode

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Eli

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Guava Island

  • Us

    ★★★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★½

  • Oh, Ramona!

    ½

  • Divine Love

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • O Beijo no Asfalto

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Ana e Vitória

    ½

  • Cam

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

  • Climax

    ★★★★

  • Dude

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Trial

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Fala Sério, Mãe!

  • Coco

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★½

  • Friendly Beast

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★