RSS feed for guta

guta has watched 30 action films.

  • 1917

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Now You See Me 2

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Deadpool

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Big Hero 6

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

  • Maleficent

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Brave

  • 21 Jump Street

  • War Horse

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Iron Man 2

  • Avatar

    ★★★★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

  • V for Vendetta

  • The Incredibles

  • Spider-Man 2

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Matrix

  • The Great Train Robbery