RSS feed for guta

guta has watched 27 crime films.

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Now You See Me

  • 21 Jump Street

  • Neighboring Sounds

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • Drive

  • Zodiac

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Adaptation.

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Natural Born Killers

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Blue Velvet

  • The Great Train Robbery