• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • O Caso Evandro

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • O Auto da Boa Mentira

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Curral

    ★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Get the Goat

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Red Dot

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Double Dad

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Edge of Theocracy

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Perifericu

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★