Flávio Augusto has logged 277 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Translator

A Translator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Son

American Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry