Sort by

guyberryman has logged 75 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
18
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
Edit this entry  
03
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
Edit this entry  
31
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Judge

The Judge

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bring It On

Bring It On

2000
×
Edit this entry  
07
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry  
31
Heart and Souls

Heart and Souls

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
26
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry