RSS feed for Guy
  • Untitled Star Wars Trilogy: Episode I

  • 6 Underground

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Crossbreed

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Polar

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Holmes & Watson

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Robin Hood

  • Creed II

    ★★

  • Nazi Overlord

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Death Race: Beyond Anarchy

  • Venom

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Widows

  • The Nun

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Sharknado 6

    ★★

  • Like Father

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Unkillable

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • Deadpool 2

    ★★★

  • The Debt Collector

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

    ★★

  • Puppet Master: The Littlest Reich

  • Rampage

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

  • Children of the Corn: Runaway

  • The Ranger

    ★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★