Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bandits

Bandits

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Ideal Husband

An Ideal Husband

1999
×
Edit this entry  
23
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bandits

Bandits

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry