guyfleegman has logged 41 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Truth About Cats & Dogs

The Truth About Cats & Dogs

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry