RSS feed for Yusuf

Yusuf has logged 231 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suite Life Movie

The Suite Life Movie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tom and Jerry: The Movie

Tom and Jerry: The Movie

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry