Sort by

gerardo has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Training Day

Training Day

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry