RSS feed for Gvas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Alpha

Alpha

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Asterix: The Magic Potion ’s Secret

Asterix: The Magic Potion ’s Secret

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★★
Edit this entry  
11
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★½
Edit this entry  
08
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Asterix in Britain

Asterix in Britain

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
Asterix vs. Caesar

Asterix vs. Caesar

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Asterix and the Vikings

Asterix and the Vikings

2006
×
★★
Edit this entry  
06
Asterix: The Mansions of the Gods

Asterix: The Mansions of the Gods

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★★
Edit this entry  
30
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★
Edit this entry  
23
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★★
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★½
Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★½
Edit this entry  
16
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
14
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fanny & Alexander

Fanny & Alexander

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Canyon Passage

Canyon Passage

1946
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry