bella has logged 143 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Edit this entry  
20
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read prior review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read prior review Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read prior review Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ramy Youssef: Feelings

Ramy Youssef: Feelings

2019
×
Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Rocky II

Rocky II

1979
×
Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

1976
×
Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Edit this entry  
17
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
Read the review Edit this entry  
11
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read prior review Edit this entry  
03
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
Edit this entry  
25
Next of Kin

Next of Kin

1989
×
Edit this entry  
24
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
Edit this entry  
16
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
Read the review Edit this entry  
01
Judy

Judy

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Judy

Judy

2019
×
Read prior review Edit this entry  
27
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
27
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read prior review Edit this entry  
27
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read prior review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry