Sort by
  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • We Can Be Heroes

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Spontaneous

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Tenet

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

  • The F**k-It List

    ½

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Out

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

  • Maggie Simpson in

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • The Knight Before Christmas

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Charlie's Angels

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Float

    ★★★½

  • Hair Love

  • 7500

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Rocketman

  • Aladdin

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Someone Great

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • What Men Want

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Loop

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • The Princess Switch

  • Swiped

  • Ralph Breaks the Internet

  • Auntie Edna

  • Bohemian Rhapsody

  • Then Came You

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • A Star Is Born