Sort by

gwen has logged 165 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Small Fry

Small Fry

2011
×
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry