gwen has logged 55 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swiped

Swiped

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry