Sort by

gwen 🍷✨ has logged 32 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Reader

The Reader

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★
Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read prior review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★½
Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Manon of the Spring

Manon of the Spring

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jean de Florette

Jean de Florette

1986
×
★★½
Edit this entry  
13
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry