Sort by

gwen has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
02
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Touch the Sound

Touch the Sound

2004
×
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
12
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
16
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
13
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry