Sort by

gwen has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
03
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry