• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Medium

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Extraction

    ★★

  • Earth and Blood

    ★★

  • Coffee & Kareem

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Midway

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Countdown

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★