• The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • After We Collided

  • Work It

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Disconnected

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Like a Boss

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Tall Girl

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Endings, Beginnings

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • An Easy Girl

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • The Hustle

  • Wine Country

    ★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • This Is Not Berlin

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Beats

    ★★★★½