goob has logged 94 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry