RSS feed for GZK8000
  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Horse Girl

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Fall

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Unbelievable

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Lara

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Tunguska Butterfly

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • High Flying Bird

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Wander Life

    ★★½

  • It Comes

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Mute

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Nothing to Hide

    ★★½

  • Malevolent

    ★★

  • The Perfection

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★½

  • All These Creatures

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • McQueen

    ★★½

  • Duck Butter

    ★★

  • In the Aisles

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Transit

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • Gerald's Game

    ★★½