RSS feed for GZK8000
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
08
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★
Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
Edit this entry  
26
Dream Work

Dream Work

2001
×
Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
22
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
Edit this entry  
11
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Wander Life

Wander Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Rainbow over Seoul

Rainbow over Seoul

1989
×
★½
Edit this entry  
27
A Woman in the Wall

A Woman in the Wall

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
12
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Monster House

Monster House

2006
×
★★
Edit this entry  
03
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
Sliver

Sliver

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry