Sort by

Serge The has logged 479 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Addicted to Sexting

Addicted to Sexting

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taking Hold of the Macrocosm

Taking Hold of the Macrocosm

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Meadows of Coruscation

Meadows of Coruscation

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Meadows of Coruscation

Meadows of Coruscation

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
To Stretch A Field

To Stretch A Field

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uneven Made Right

Uneven Made Right

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
DREAM

DREAM

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Jacks of Town

The Jacks of Town

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maniac

Maniac

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wall

The Wall

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Take a Chance Without the Pants

Take a Chance Without the Pants

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★½
Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★
Edit this entry  
09
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Streets Meet the Sheets

The Streets Meet the Sheets

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry