Sort by

Serge The has logged 30 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Panarzo and the Good Ol' Days

Panarzo and the Good Ol' Days

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christine

Christine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Monster

The Monster

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
White Girl

White Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry